כיצד מחירון אדריכלות יעשה לכם סדר?

יש החלטות בחיים שאנחנו יכולים לקחת לבד – החלטות כמו באיזה מסלול לימודים בא לנו להשתלב, החלטות כמו אם לרכוש ירקות אצל הירקן הקרוב והיקר או אצל הירקן הרחוק והזול וגם החלטות יום יומיות כמו מה לאכול היום בצהריים. לעומת זאת, יש החלטות בחיים שכדאי מאוד להיעזר בהן באנשי מקצוע שיודעים מה הם עושים, רגע לפני שאנחנו מקבלים החלטה על דעת עצמנו. תחום האדריכלות הוא אחד מהתחומים האלו, בו תצטרכו לא רק לקבל עצה אלא גם להשתמש בשירות בפועל של אדריכל. בנקודה הזאת, כדאי להבין כיצד מחירון אדריכלות יעשה לכם סדר, ובשביל שלא תגששו בנושא הזה בעצמכם – החלטנו להרים את הכפפה ולכתוב לכם כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון.

זול ומפתה או יקר ומרחיק?

מחירון אדריכלות הוא מחירון שיכול להשתנות מאדריכל לאדריכל, והוא נקבע בהתאם להיקף הפרויקט ולסוג הפרויקט. באופן כללי, כדאי לדעת מה הטווח הכללי של מחירון אדריכלות כדי לדעת למה לצפות. אחת השאלות המתבקשות בנושא הזה היא האם מחיר זול הוא גם מחיר משתלם, והאם מחיר יקר בהכרח הופך את האדריכל למישהו שמפריז במחירים שלו.

בנקודה הזאת בדיוק חשוב לנו לעצור ולהסביר – לא כל הצעת מחיר זולה היא בהכרח משתלמת, ולפעמים ההיפך הוא דווקא הנכון. כמובן שבמקביל לכך גם לא כל הצעת מחיר יקרה היא בהכרח משתלמת. אז איך תדעו שאתם עושים את הבחירה הנכונה?

כיצד מחירון אדריכלות יעשה לכם סדר?

אז בראש ובראשונה כדאי להכיר את הטווח, ובדיוק בשביל זה הכנו לכם כאן כמה מחירים ששווה לדעת אותם:
*תכנון אדריכלי לבית בגודל של 150 מ"ר – בין 20,000-50,000 ש"ח.
*תכנון אדריכלי לבית בגודל של 300 מ"ר – בין 30,000-65,000 ש"ח.
*שעת עבודה של אדריכל – בין 200-600 ש"ח.

אם אתם מקבלים מחירים שפוגעים בטווח המחירים הזה – דעו שאתם מתחילים עם בעל המקצוע ברגל ימין. לעומת זאת, לאחר שאתם מקבלים הצעת מחיר שווה להמשיך בבדיקה כדי לוודא שמדובר כאן על בעל מקצוע יסודי ומומלץ. נסו לחפש המלצות ממכרים, בני משפחה וחברים, בדקו באתרי האינטרנט השונים וברשתות החברתיות – וביחד עם הצעת המחיר שקיבלתם תוכלו להבטיח שבחרתם כמו שצריך.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp
Call Now Buttonהתקשרו עכשיו לשיחת ייעוץ!