תכנון אדריכלי

מדוע תכנון אדריכלי כה חשוב?

תכנון אדרכלי נכון יביא לשטח את הקו העיצובי עליו אתם חולמים. לתכנון אדריכלי יש קשר ישיר לעיצוב אדריכלי והקשר ביניהם חשוב מאין כמוהו. אדריכל פנים טוב צריך להביא לתוכניות את מה שאתם רואים בעיני רוחכם. לדוגמא: בית בסגנון מרוקאי יכיל בתכנון חלונות עם עיצוב קשתות ולאו דווקא חלונות סטנדרטיים. התכנון המקדים מאוד חשוב לפני שמתחילים בעיצוב ומכיוון שרק בעזרתו העיצוב שרציתם יוכל לבוא לידי ביטוי במלואו.

מה זה תכנון אדריכלי?

לקראת פרויקטים אדריכליים גדולים כמו בניית משרדים, דירות, בנייני מגורים, קניונים ומבנים בכלל, מתאספים בעלי מקצוע רבים שכל אחד מהם אמון על תחום כלשהו. אחד אמון על מערכות אינסטלציה, שני על מערכות חשמל, שלישי על תכנון אדריכלי, רביעי על הבנייה עצמה בפועל ועוד. בסופו של דבר, כל בעלי המקצוע נצמדים לתכנית שהופקה בשלב תכנון אדריכלי, שמסכמת למעשה את כל מה שהפרוייקט אמור לכלול בסופו של דבר בפועל. אז מה זה תכנון אדריכלי ואיך עושים את זה? בואו נבדוק יחד במאמר הבא.

תכנון אדריכלי הוא שם כולל לכל השלבים שקשורים במבנה. משלב איסוף הנתונים והמסמכים, המצאת תכנית מודד, מידע מהרשויות, תכנון, שרטוט ועוד – ועד שלב הביצוע בפועל של התכנית האדריכלית. תכנון אדריכלי הוא חשוב במיוחד, היות ומדובר כאן על השלב שבו פרוייקט הבנייה נמצא בחיתוליו, ועוד ניתן לשנות או להוסיף לתכנית האדריכלית.

תכנון אדריכלי נעשה עבור כל מבנה שהוא – מקניון גדול ועד מגדלי מגורים ובתים פרטיים, והוא נחוץ לכל מבנה – גדול או קטן ככל שיהיה. על התכנון להיות מדויק, מפורט לפרטי פרטים ומתחשב בסביבת הבנייה. רק תכנון אדריכלי שכזה יוסיף ויקדם את הצלחת הפרויקט.

כחלק מתכנון אדריכלי תקבלו סט של תכניות. פירוט נישות, תכנית פיתוח שטח, תכניות אינסטלציה וחשמל, תכניות בנייה והריסה ועוד כמה תכניות אחרות נוספות. כשיגיע שלב הביצוע, שיתבצע לפי תכנון אדריכלי, ייכנס לתמונה גם פיקוח אדריכלי שיבטיח שהבנייה מתבצעת אחד לאחד כמו שתוכנן בתכנון אדריכלי.

תכנון אדריכלי
תכנון אדריכלי

זה הזמן לפתוח את האוזניים ולהקשיב היטב ללקוח

תכנון אדריכלי הוא למעשה תחילת היחסים של האדריכל עם הלקוח, ולכן חשוב שהוא יהיה קשוב מאוד לרצונות, החששות, החלומות והתקוות של הלקוח לגבי הפרוייקט. תכנון אדריכלי שיתוכנן לאור החזון של הלקוח הוא תכנון אדריכלי שהצלחתו כמעט מובטחת, זאת במידה וכל הצדדים יעשו את עבודתם כמו שצריך ולשביעות רצון הלקוח.

כל אדריכל יכול לעשות הכל?

אז זהו, שממש לא. ממש כפי שעורכי דין מתחלקים לפי תחומי עיסוק, כך גם אדריכלים. כמו שעורך דין שמתמחה בתחום הגירושים לא ייקח על עצמו תיק פלילי, כך גם אדריכל נוף לרוב לא ייקח על עצמו פרויקט שלא קשור לתחום שלו.

אדריכלות – אומנות או מקצוע?

כשמסתכלים על תכנון אדריכלי צריך להבין שמדובר כאן בשילוב גם של אומנות וגם של מקצוע. האדריכלים מקבלים הכשרה שכוללת בין היתר גם הכשרה אומנותית לפי שרטוטים, צורות ועבודות של אמנים מהמאות הקודמות ומהמאה הנוכחית, ומסיירים בין מבנים רבים בארץ ובעולם על מנת לקבל השראה ולהבין לאיזה סוג של אדריכלות הם מתחברים יותר. בכל מקרה, אדם שלא מגדיר את עצמו בתור אדם יסודי, ישר, יצירתי ובעל יכולת חשיבה גבוהה, מקומו לא במקצוע האדריכלות, ובוודאי שמקומו לא בתכנון אדריכלי.

כיצד בוחרים נכון אדריכל לשלב התכנון?

אדריכלים במדינת ישראל יש לא מעט, וכדאי לדעת שבשביל לבחור ביניהם בצורה נכונה כדאי לבדוק כמה דברים:
1. האם האדריכל בוגר בית ספר גבוה לאדריכלות ובעל התעודות והאישורים המתאימים לעיסוק במקצוע?
2. האם האדריכל הוא חבר בארגון המהנדסים והאדריכלים העצמאיים בישראל?
3. לראות תיק עבודות.
4. לקבל המלצות.
5. להשוות בין הצעת המחיר שקיבלתם מהאדריכל לבין הצעות מחיר שקיבלתם מאדריכלים אחרים.

רק לאחר שתבדקו את חמשת הדברים האלו, תוכלו לדעת שאתם מבצעים בחירה נכונה לגבי האדריכל שיעשה עבורכם את עבודת הבנייה וגם תכנון אדריכלי.

בואו נעשה את זה פשוט – יש לנו מומחה לתכנון אדריכלי בשבילכם!

במקום שתתחילו לנבור בכל מיני מקומות ולפשפש בגוגל אחרי האדם המקצועי ביותר לתכנון אדריכלי של הפרויקט שלכם, תנו לנו להכיר לכם את אלון גולדמן. אלון גולדמן הוא אדריכל פנים שמתעסק בתחומי הבנייה והעיצוב כבר במשך למעלה מעשרים שנה. בשנים אלו, צבר גולדמן ניסיון רב שמאפשר לו לעמוד היום בקדמת התחום, ולהוציא מאות פרויקטים מוצלחים הכוללים דירות יוקרה, משרדים, עסקים ומבנים נוספים בארץ ומחוצה לה. הבחירה בגולדמן היא טבעית ומתבקשת כאשר מדברים על תכנון אדריכלי לפרויקט הבנייה הבא שלכם, וניתן לשוחח עם המשרד שהוא עומד בראשו Goldi studio בטלפון 077-2305309 ולקבל הצעת מחיר רלוונטית. בהצלחה!

“האדריכלות צריכה לדבר בשפה של זמנה והמקום שלה אבל לשאוף לנצחיות.”

פרנק גרי

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו לשיחת ייעוץ!